Proč mi volal Bohatý táta…

Robert Kiyosaki je v mnoha ohledech můj vzor a teď mám jeho asistenta na telefonu. Říkejme mu bohatý táta. A co ten chudý? Ten mi nevolá. Ukázalo se že je to docela podvodník a nehlásí se ke své zodpovědnosti.

Možná nevíte o kom mluvím. Ten chudý je.., no říkejme mu třeba Jaromír.
Ten bohatý je Robert Kiyosaki. Člověk, který z ničeho dokázal vybudovat své miliónové impérium, cestou několikrát zkrachoval, ale opět se zvedl a šel za svým snem. Asi jeho nejznámější knihou je Bohatý táta, chudý táta. Kniha Bohatý táta, chudý táta by podle mě měla být zařazena do povinné četby.

V této knize popisuje jak vyrůstal, a jak ho ovlivnili dva dospělí muži v jeho životě. Jeden byl bohatý, druhý chudý. Popisuje rozdíly v jejich myšlení a jak se rád učil od svého bohatého táty podnikatelským dovednostem. Robert Kiyosaki je pro mě svým způsobem můj finanční poradce a tyto myšlenky se snažím předávat dál.

Mám doma i jeho hru Cashflow. Taky velice zajímavá hra, která učí lidi zacházet se svými financemi.

A tak se jednoho dne stalo, že jsem se na stránkách Roberta Kiyosakiho zaregistroval do jeho Rich Dad Community. Tak jsem zjistil, že Cashflow i můžu zahrát i online. Několikrát mi přišla nabídka na akční ceny jeho her nebo knížek. Ale ten nejzajímavější email mi přišel přibližně před deseti dny. Dozvěděl jsem se, že se můžu zapojit do Robertova Rich Dad World for free. To znamená zdarma. Stačí vyplnit jednoduchy formulář na stránce se jménem, adresou, zemí a telefonem na sebe. Formulář jsem vyplnil a dostal jsem přístup do sekce, kde na mě čekaly bonusy od roberta v hodnotě 1000 dolarů. No nekup to :-).

O to větší překvapení mě čekalo další den, kdy jsem na telefonu objevil zmeškaný hovor z USA. Že by mi volal bohatý táta?
a tak jsem měl každý den jeden hovor z Ameriky. Někdy jsem hovor příjmul, ale nic se nestalo. Jindy jsem nebyl u telefonu, abych hovor zvednul. Až do včerejška.

Ležím si v posteli a dospávám náročnou čtvrteční koncertní noc, když v tom mi začne zvonit telefon. Dojdu pro něho na druhý konec místnosti a vidím americké číslo. Kdyby to byl čech, asi telefon jenom ztlumím a odejdu, ale tenhle hovor jsem vzal. A ejhle. Už mluvím s jedním z Robertových koučů :-). Bavíme se spolu necelých 15 minut a říká mi co po mě bude potřebovat, abych udělal do pondělí, kdy mi bude volat přímo pravá ruka Roberta Kiyosakiho. Tady do Havířova? Wow, tak tohle jsem za jednu krátkou registraci nečekal.

Pokud projdu Robertovým výběrovým řízením, zařadí mě do jeho vzdělávacího programu. I tak je to pro mě neocenitelná zkušenost už jenom díky možnosti popovídat si anglicky o penězích s lidmi, kteří jsou dál než já a jsou ochotni mi radit. Zdarma. Díky tomu vim, že Robert dělá přesně to, co popisuje ve svých knížkách. Vzdělává lidi v oblasti financí, aby vyběhli z krysího závodu tak, jak to ve svém mládí udělal on.

 

A co vy, už jste hráli Cashflow? Četli jste nějakou knihu od Roberta? Zajímáte se o své finance? Budujete svůj bussiness?

Chcete radu, nebo si jen zahrát Cashflow?
Kontaktujte mě a něco s tím uděláme.