Tento článek píšu pro všechny z vás, kteří uvažujete nad pořízením podnikatelského úvěru.
Po nedávných zkušenostech jsem zjistil, že né vždy klient opravdu chápe, co vše je k žádosti a případnému vyřízení úvěru třeba.
Pokud se rozhodnete ve svém podnikání například pro rozšíření podnikatelských prostor a v tuto chvíli nemáte peníze v hotovosti, jedinou cestou bude zřejmě podnikatelský úvěr.
V tuto chvíli existují dvě cesty. Můžete si bankovní subjekty „oběhat“ sami, nebo využít služeb finančního poradce, který většinu věcí zařídí za vás. Zřejmě i díky svého postavení bude schopen pro Vás zařídit lepší podmínky než ty, které Vám nabídne sama banka.
Ať se rozhodnete pro jednu, nebo druhou variantu, vždy budete potřebovat tyto náležitosti:
1. Výše požadovaného úvěru
2. Přibližná hodnota zástavy. Tzn. odhad ceny nemovitosti, či jiné formy zástavy, kterou budete ručit.
3. Na jakou podnikatelskou činnost bude úvěr.
4. Projekt stavby, případně účel využití úvěru.
5. Jestli půjdou všechny peníze na účel úvěru, nebo budou použity i k jiným účelům (např. přeúvěrování staršího úvěru).
6. Podnikatelský záměr, nebo prokázání příjmu (daňové přiznání) za uplynulé 2-3 roky. Nejlépe obojí.
Pokud máte všechny tyto náležitosti, je na čase začít komunikovat s bankama. Banky prověří Vaší bonitu a na zakladě toho se rozhodnou, zda Vám úvěr předběžně přidělí, nebo žádost zamítnou. V případě, že banka úvěr předběžně přidělí bude Vás kontaktovat zaměstanec banky, který provede přesný odhad (v našem případě nemovitosti) a vyčíslí přesnou výši úvěru, na jaký můžete dosáhnout.
I v tomto případě však počítejte s vlastní investicí 10-20% z ceny úvěru. Procento vlastní investice se může u jednotlivých bank lišit v závislosti na příjmech a čistém ročním zisku. Dosáhnout však na 100% úvěr je však takřka nemožné.
Pokud uvažujete o podnikatelském úvěru, můžete mne kontaktovat a probereme spolu další podrobnosti.
Hezky den..