Magický rok 2020?

Zdravím všechny čtenáře mého občasného blogu.

Rok 2019 je za námi a přinesl spoustu pozitivních věcí. A také mi přinesl mnoho zkušeností jak v osobním, tak i pracovním životě.

Snad rok 2020 bude ještě lepší. A možná bude i magický. Přibližně v půli roku nás čeká zajímavá konjunkce planet, která se jen tak nevidí. A tím, „jen tak“,  myslím desítky let.

Pro vizualizaci printscreen z mých Apple Watch :-).

Magický rok 2020 hodinky souhvězdí

Magický rok 2020 hodinky souhvězdí

 

V roce 2019 jsem poznal mnoho lidí, kteří by rádi začali podnikat, nebo mají chuť si založit svou společnost, akorát jim chybí trochu té odvahy. Poznal jsem i lidi, kteří měli málo vytrvalosti a podnikání po pár měsících vzdali.

Proto vám přeju do nového roku spoustu štěstí, radosti a úspěchů v podnikání ať už probíhajícím, nebo třeba nově začínajícím. A také tu vytrvalost, protože nic nejde hned a je třeba na svém snu dlouhodobě pracovat. A v neposlední řadě i zdraví, protože bez něj je vše vždy složitější, ale možné.

Když si vzpomenu na své začátky, taky to nebylo jednoduché, na druhou stranu jsem věděl, že zaměstnání pro mě není to pravé ořechové a byl jsem ochoten tomu něco obětovat. Tehdy jsem toho o podnikání mnoho nevěděl a šel jsem do podnikání mírně po hlavě. Některé věci se úplně nevyvedly jak jsem počítal, ale tak to prostě někdy bývá a to jsou ty drahocenné zkušenosti, které vám už nikdy nikdo nevezme. Dneska už je na internetu spoustu zdrojů a hlavně se vždycky můžete zeptat.

Pokud chcete začít podnikat, možná může být nový rok tím správným nakopnutím vašeho rozvážného zadku k tomu změnit slova v činy a konečně se do toho pustit.

Založení živnosti je velice jednoduché, zvládnete to na úřadu za hodinku, možná ani ne. Pro začátek můžete podnikat při zaměstnání, nebo při studiu a uvidíte, jak se vám bude dařit. Díky tomu máte částečně i vyřešené starosti se sociálním a zdravotním pojištěním.

Když se vám bude podnikání rozjíždět, není nic jednoduššího, než si založit s.r.o.

Kdysi bylo mnohem složitější si založit firmu. Potřebovali jste minimálně 200 000 Kč a celý proces založení byl zdlouhavý a nákladný. Dneska vám postačí bohatě 10 000 Kč a půl dne času. Celou firmu pak máte založenou přibližně do týdne. Samozřejmě je lepší si založit firmu s větším základním jměním, ale není to vlastně důležité.

V minulém roce jsem si osobně vyzkoušel, že založit firmu v této době je možná jednodušší, než mnoho běžných činností, které každý den vykonáváme.

Celý proces založení firmy můžu shrnout do pár následujících bodů:

  1. vymyslete si název společnosti
  2. budete potřebovat sídlo firmy, může to být doma, nebo pokud chcete pomocí virtuálního sídla třeba v Praze za cca 200 Kč měsíčně.
  3. zajděte na web www.zalozfirmu.cz, registrujte se a začnete vyplňovat formulář k založení vaší nové společnosti.
  4. jakmile máte formulář v pořádku, stačí z webu stáhnout dva dokumenty, které zajdete potvrdit na poštu, necháte si udělat autorizovanou konverzi (dohromady 120 Kč) a pošlete zpět na web.
  5. pak už jen sledujete, jak za vás vše řeší a v mém případě máte přesně za 7 dní založenou firmu.
  6. můžete to roztočit

No a co říct nakonec?

Jestli jste dočetli až sem, pak asi máte určitě podnikatelské ambice a toho si cením. A nebo je nemáte a jen jste náhodou dočetli pro vás úplně zbytečný článek až do konce. Ať tak nebo tak, doufám, že jsem vám takto předal nějaké know how, které můžete využít pro sebe, nebo třeba pro někoho ze svých známých a tak jim pomoct splnit jejich sen.

Do nového roku bych si přál více podnikavých lidí, kteří mají otevřenou mysl pro nové nápady a spolupráce. A hlavně mají koule na to svůj nápad uskutečnit. Protože jen tak můžou vznikat nové produkty, které mohou být nejen užitečné, ale i zábavné.

Tak zase někdy,

Ahoj!