A jaký webhosting používáte vy?

Když se bavím se známými, tak každý používá různé webhostingy, které mají sví výhody a nevýhody. Některé jsou levnější a mají krkolomné nastavení, jiné dražší a vše je o to intuitivnější. A někdy to je úplně naopak.

U mě vede Wedos. Pokud se zeptáte proč, je to jednoduše proto, že jsou vstřícní ke klientům, mají jednoduché rozhraní už od nákupu domény, přes instalaci wordpresu, nebo jiných platforem jedním kliknutím až po založení nových mailů, nebo získání potřebných certifikátů. A navíc příjemné ceny.

Co je ale obrovská výhoda nejen pro jejich webhosting, ale i serverhosting, chcete-li VPS, tak tou je DDoS ochrana. Je to ochrana proti útokům na váš web. Jeden můj kamarád momentálně řeší problém, že jeho firemní weby napadají tyto DDoS útoky zřejmě od konkurence a díky tomu se mu znefunkční web ve chvíli, kdy ho nejvíce potřebuje. Proto jsem mu navrhl toto řešení u wedosu a zároveň snad i vyřešil jeho problém s trvajícími DDoS útoky, které jeho stávající poskytovatel není schopen vyřešit.

Proč Wedos těmto útokům dokáže čelit a někdo jiní ne? Je to tím, že neustále zlepšují své datové připojení a hardware. Pokud se nepletu, aktuálně mají připojení v řádu desítek! (možná stovek) gigabajtů za sekundu a aktivní ochranu proti DDoS.

A to nemá váš soused, nebo malý poskytovatel,  který si myslí, že počítač připojený na internet v jeho pracovně a běžící 24/7 umí nahradit server se vším všudy = může vám tam jet vklidu váš web = #prostěnejlepšířešenízamálopeněz. No bohužel to tak není.

No a pak jako třešnička na dortu je to, že wedos umí celkem dobře zacházet i s energií, které jeho servery produkují – což není málo.

Napadlo je totiž, že serwery vyrábí teplo!!! Tak že to teplo nebudou jako všichni ostatní klimatizovat pryč – a využívat další energii, ale že to teplo prostě využijí k topení a ušetří energii. Jak geniální že? No a jako jedna z prvních společností na světě začli jejich servery chladit né vzduchem, což je neefektivní, ale olejem. Ano, servery jsou ponořené ve speciální kapalině – oleji, který je izolantem, ale zároveň skvěle odvádí teplo.

Jak geniální podruhé.

A proto si myslím, že je dobré podpořit takovouto společnost, která nejen že hodně inovuje, ale zároveň i myslí na klienta a rychlost a bezpečnost jeho webu a to je důvod, proč mám u nich svůj web, na který vlastně nikdy asi žádný DDoS útok nedorazí :-D.

Zase příště ahoj,

Martin