Archiv pro měsíc: Prosinec 2018

A jaký webhosting používáte vy?

Když se bavím se známými, tak každý používá různé webhostingy, které mají sví výhody a nevýhody. Některé jsou levnější a mají krkolomné nastavení, jiné dražší a vše je o to intuitivnější. A někdy to je úplně naopak.

U mě vede Wedos. Pokud se zeptáte proč, je to jednoduše proto, že jsou vstřícní ke klientům, mají jednoduché rozhraní už od nákupu domény, přes instalaci wordpresu, nebo jiných platforem jedním kliknutím až po založení nových mailů, nebo získání potřebných certifikátů. A navíc příjemné ceny.

Co je ale obrovská výhoda nejen pro jejich webhosting, ale i serverhosting, chcete-li VPS, tak tou je DDoS ochrana. Je to ochrana proti útokům na váš web. Jeden můj kamarád momentálně řeší problém, že jeho firemní weby napadají tyto DDoS útoky zřejmě od konkurence a díky tomu se mu znefunkční web ve chvíli, kdy ho nejvíce potřebuje. Proto jsem mu navrhl toto řešení u wedosu a zároveň snad i vyřešil jeho problém s trvajícími DDoS útoky, které jeho stávající poskytovatel není schopen vyřešit.

Proč Wedos těmto útokům dokáže čelit a někdo jiní ne? Je to tím, že neustále zlepšují své datové připojení a hardware. Pokud se nepletu, aktuálně mají připojení v řádu desítek! (možná stovek) gigabajtů za sekundu a aktivní ochranu proti DDoS.

A to nemá váš soused, nebo malý poskytovatel,  který si myslí, že počítač připojený na internet v jeho pracovně a běžící 24/7 umí nahradit server se vším všudy = může vám tam jet vklidu váš web = #prostěnejlepšířešenízamálopeněz. No bohužel to tak není.

No a pak jako třešnička na dortu je to, že wedos umí celkem dobře zacházet i s energií, které jeho servery produkují – což není málo.

Napadlo je totiž, že serwery vyrábí teplo!!! Tak že to teplo nebudou jako všichni ostatní klimatizovat pryč – a využívat další energii, ale že to teplo prostě využijí k topení a ušetří energii. Jak geniální že? No a jako jedna z prvních společností na světě začli jejich servery chladit né vzduchem, což je neefektivní, ale olejem. Ano, servery jsou ponořené ve speciální kapalině – oleji, který je izolantem, ale zároveň skvěle odvádí teplo.

Jak geniální podruhé.

A proto si myslím, že je dobré podpořit takovouto společnost, která nejen že hodně inovuje, ale zároveň i myslí na klienta a rychlost a bezpečnost jeho webu a to je důvod, proč mám u nich svůj web, na který vlastně nikdy asi žádný DDoS útok nedorazí :-D.

Zase příště ahoj,

Martin

 

Chcete také přijímat platby kartou? Můžete, je to jednoduché.

Asi se u Vás nedá platit kartou.

Ano, můžete platit kartou.

Touto odpovědí často překvapím klienta, když mi někdo řekne, že sice nemá hotovost, ale že pro ní dojede do bankomatu. Ledaže by mohl platit kartou, ale to asi nepůjde. Ale PŮJDE :-).

Mám totiž celkem vychytané řešení od SumUp. Je to malá bluetooth krabička, kterou jednoduše spárujete se svým mobilním telefonem, přesněji s aplikací SumUp, která je zdarma amůžete začít přijímat platby kartou i vy.

SumUp terminál

SumUp terminál

Líbí se mi, že terminál je v podobném designu, jako jsou apple produkty, takže ssebou nenosím žádný „bazmek“, ale hezkou krabičku, která se po zadání platby v aplikaci sama zapne a je připravena přijmout platbu.

A né jen obyčejnou Visa nebo MasterCard. Terminál přijímá i ApplePay a Android platby, takže můžou u vás platit i telefonem. A to už je teda budoucnost :-).

Samozřejmě vás určitě zajímá, kolik to stojí. Normálně terminál stojí 999Kč. S tímto odkazem jej pořídíte za 470Kč, coč je myslím supr. Takže toto je prvotní investice. Protože za terminál se neplatí žádné měsíční poplatky, a samozřejmě musí z něčeho žít, tak jediný následující poplatek je 1,95% z každé transakce. To je myslím přijatelná suma pro všechny malé podnikatele, kteří by rádi přijímali karty a nechcou platit měsíční paušál za nějaké neskladné zařízení.

Jak na to? Přes výše uvedený odkaz si můžete koupit terminál, čímž se i zaregistrujete pro další účely. Během pár dní vám terminál dorazí poštou. Mezitím si stáhněte aplikaci SumUp z Apple Storu nebo Android Marketu a přihlašte se do ní přes účet, který jste si vytvořili při objednávce terminálu a dokončete registraci, pokud jste to již neudělali. Pak už jen jednoduše spárujete terminál pomocí bluetooth s vašim chytrým telefonem a hurá přijímat platby.

Co říct závěrem. Zatím jsem terminál použil pouze párkrát, ale je to rozhodně dobré zařízení a jako investice se již určitě vyplati.