Chcete také přijímat platby kartou? Můžete, je to jednoduché.

Asi se u Vás nedá platit kartou.

Ano, můžete platit kartou.

Touto odpovědí často překvapím klienta, když mi někdo řekne, že sice nemá hotovost, ale že pro ní dojede do bankomatu. Ledaže by mohl platit kartou, ale to asi nepůjde. Ale PŮJDE :-).

Mám totiž celkem vychytané řešení od SumUp. Je to malá bluetooth krabička, kterou jednoduše spárujete se svým mobilním telefonem, přesněji s aplikací SumUp, která je zdarma amůžete začít přijímat platby kartou i vy.

SumUp terminál

SumUp terminál

Líbí se mi, že terminál je v podobném designu, jako jsou apple produkty, takže ssebou nenosím žádný „bazmek“, ale hezkou krabičku, která se po zadání platby v aplikaci sama zapne a je připravena přijmout platbu.

A né jen obyčejnou Visa nebo MasterCard. Terminál přijímá i ApplePay a Android platby, takže můžou u vás platit i telefonem. A to už je teda budoucnost :-).

Samozřejmě vás určitě zajímá, kolik to stojí. Normálně terminál stojí 999Kč. S tímto odkazem jej pořídíte za 470Kč, coč je myslím supr. Takže toto je prvotní investice. Protože za terminál se neplatí žádné měsíční poplatky, a samozřejmě musí z něčeho žít, tak jediný následující poplatek je 1,95% z každé transakce. To je myslím přijatelná suma pro všechny malé podnikatele, kteří by rádi přijímali karty a nechcou platit měsíční paušál za nějaké neskladné zařízení.

Jak na to? Přes výše uvedený odkaz si můžete koupit terminál, čímž se i zaregistrujete pro další účely. Během pár dní vám terminál dorazí poštou. Mezitím si stáhněte aplikaci SumUp z Apple Storu nebo Android Marketu a přihlašte se do ní přes účet, který jste si vytvořili při objednávce terminálu a dokončete registraci, pokud jste to již neudělali. Pak už jen jednoduše spárujete terminál pomocí bluetooth s vašim chytrým telefonem a hurá přijímat platby.

Co říct závěrem. Zatím jsem terminál použil pouze párkrát, ale je to rozhodně dobré zařízení a jako investice se již určitě vyplati.